Grecja

OFERTA

GRECJA - informacje

Dużo słońca, dojrzałe oliwki, pyszne wino i kozie sery, a przede wszystkim leniwa atmosfera, tak potrzebna do udanych wakacji, oto prawdziwe oblicze Grecji. Do tego wspomnieć koniecznie należy o serdeczności mieszkańców, którzy z otwartymi rękami i szerokim uśmiechem zapraszają do odwiedzenia swojej ojczyzny.

To właśnie tu narodziła się kolebka europejskiej cywilizacji. Najpotężniejsze państwo antycznego świata, które rzuciło wyzwanie Kartaginie, Rzymowi i odległym Indiom. Dzięki Iliadzie i Odysei – Homera, sławiącej zmagania bogów i bohaterów, na trwałe zapisała się w kanonie sztuki, kultury oraz życia codziennego, kształtując korzenie i tradycje narodowe. A takich przykładów jest jeszcze więcej, choćby kanony piękna zaklęte w marmurowych posągach lub podstawy geometrii, matematyki na czele z filozoficznymi dylematami. Dziś w Grecji warto odkrywać starożytne ślady, podróżując po miejscach znanych z kart historii. Znajdziecie je Państwo zarówno w części kontynentalnej, jak również na jednej z tysiąca malowniczych wysp i wysepek rozsianych po wielkim obszarze Morza Egejskiego.

Dokumenty
Obywateli polskich nie obowiązują wizy wjazdowe, wystarczy paszport lub dowód osobisty (również dla dzieci).

Czas
Róznica czasowa względem Polski wynosi + 1 godzina.
Czas przelotu trwa około 3 godzin.

Język
Językiem urzędowym jest nowogrecki, ale swobodnie można posługiwać się także językiem angielskim i niemieckim.

Waluta
Walutą obowiązującą w Grecji jest EURO.

Ceny
Woda 1,5 l. ok. 0,5 EUR, chleb ok. 1,3 EUR, przekąska na mieście (sałatka, hamburger) ok. 5 EUR, obiad w restauracji od ok. 10 EUR.

Szczepienia
Nie ma żadnych zalecanych dodatkowych lub obowiązkowych szczepień.

Napięcie
220 V, gniazdka europejskie.

Klimat
W Grecji panuje klimat śródziemnomorski – gorące i suche lato oraz łagodna i deszczowa zima.