Ważne informacje

WAŻNE INFORMACJE


PIENIĄDZE: do Bułgarii najlepiej zabrać Euro, kurs BGN /lewa/ w stosunku do Euro jest stały i wynosi 1 EUR = 1,91 BGN do 1,93 BGN w zależności od punktu wymiany walut. Polecamy bezpieczną wymianę walut w bankach lub w hotelach oraz korzystanie z bankomatów.  Na trasie przejazdu płatności we wszystkich krajach tranzytowych można dokonywać
w Euro (najlepiej zabrać niskie nominały).

PILOT/REZYDENT: na trasie przejazdu w autokarze opiekę sprawuje pilot, natomiast podczas Państwa pobytu pomocą służy rezydent. W każdym obiekcie znajdują się tablice informacyjne.

ZAKWATEROWANIE: Pokoje przydzielane są przez obiekty zgodnie z rodzajem pokoju zawartym w umowie. Doba hotelowa kończy o godz. 10:00 (w pensjonatach) i o godz. 12:00 (w hotelach), a zaczyna się o godz. 14:00. Wymiana pościeli co 3-5 dni – w hotelach,  w pensjonatach i Lagunie co 5-7 dni, ręczników ok. co 3 dni. Ręczniki plażowe i na basen we własnym zakresie. We wszystkich obiektach chłodziarki/lodówki. Szczegółowe opisy i zdjęcia obiektów na stronie www.amida.com.pl/obiekty.

WYŻYWIENIE W FORMIE BUFETU: można jeść, ile się chce, ale nie można wynosić. W uzasadnionym przypadku (np. choroba) jest możliwość zabrania porcji do pokoju po uprzednim poinformowaniu personelu. Przy nakładaniu kolejnej porcji należy zabrać czysty talerz i sztućce. Ważne, by zachować umiar w nakładanych porcjach, tak aby nie marnować jedzenia. DO RESTAURACJI, BARÓW W OGRODZIE I PRZY BASENACH ISTNIEJE ZAKAZ WNOSZENIA I SPOŻYWANIA WŁASNYCH POSIŁKÓW ORAZ NAPOJÓW.

INTERNET WIFI: we wszystkich obiektach, dostępny przy recepcji lub w pensjonatach przy wejściu do budynku.
W pokojach Internet jest słaby lub nieosiągalny.

CISZA NOCNA: obowiązuje od godziny 23:00 do 07:00.

ORIENTACYJNE CENY: obiad w restauracji – ok. 10-15 BGN, pocztówka – od 2 BGN, znaczek pocztowy –od 2 BGN, coca-cola, fanta (0,25 l) –od 1 BGN; warzywa – od 2 BGN, owoce – od 1 BGN; kawa – od 0,5 BGN; wino, wódka – od 7 BGN; piwo – od 1,5 BGN; lody – od 1 BGN; chleb – od 1 BGN.

PLAŻA: plaże bezpłatne, piaszczyste, z łagodnym zejściem do morza. Dla chętnych leżaki i parasole płatne po około 5 BGN każdy. Ręczniki plażowe we własnym zakresie. Flaga sygnalizacyjna informuje o bezpieczeństwie kąpieli w morzu ze względu na różne fale: flaga zielona – kąpiel bez ograniczeń, flaga żółta – kąpiel bez dmuchanych akcesoriów plażowych flaga czerwona – zakaz kąpieli lub kąpiel w wyznaczonych przez ratowników miejscach.  Na plażach znajdują się liczne punkty gastronomiczne i bary.