Oferty

25.04 - 02.05.2020

cena od: 1039.00

ATUTY:
* pobyt stacjonarny - 4 noclegi w hotelu LAKI & SPA (****+) + 1 nocleg w SKOPJE (****)
* wyżywienie HB
* wycieczki w cenie: ŚW. NAUM (rejs statkiem), zwiedzanie OCHRYDY, BITOLA - miasto konsulów
* w drodze powrotnej zwiedzanie KANIONU MATKA (rejs) oraz stolicy - SKOPJE
* możliwość korzystania z basenu oraz SPA 
PROGRAM:
* 25.04 - wyjazd z Polski
* 26.04 - przyjazd do Macedonii, zakwaterowanie w hotelu LAKI, czas wolny
* 27.04 - po śniadaniu ok 2h rejs statkiem do KLASZTORU ŚW. NAUMA (z przewodnikiem) z przystankiem w Zatoce Kości, zwanej również MUZEUM NA WODZIE (jest to rekonstrukcja wioski z czasów neolitu) - na miejscu zwiedzanie kompleksu (kościół Archaniołów Michała i Gabriela) oraz wejście do krypty św. Nauma (Legenda głosi, iż głęboko wierzący po zbliżeniu się do jego grobu usłyszą bicie jego serca). Przerwa na LUNCH na wewnętrznej, utworzonej przez wody rzeki Czarny Drim wysepce Ostrovo (w cenie obiad + 1 napój). Tutaj tradycja i tajemnica wytwarzania ochrydzkich pereł kultywowana i zachowana jest od stuleci. Czas wolny na zakupy lub na wyprawę niewielkimi łódeczkami do źródeł Czarnego Drimu (dodatkowo płatne). Jest to niezapomniany rejs po krystalicznie czystych wodach rzeki, w otoczeniu wspaniałej zieleni. Trwa około 45 minut. Powrót do hotelu.
* 28.04 - czas wolny, po południu przejazd do centrum OCHRYDY. W programie m.in. Górna Brama miasta, cerkiew Najświętszej Bogurodzicy Pervileptos, antyczny teatr z czasów Filipa Macedońskiego, twierdza cara Samuela, cerkiew św. Jana Ewangelisty z Kaneo - jedno z najbardziej spektakularnych miejsc Ochrydy; cerkiew św. Zofii (w cenie bilety wstępów do: cerkwi Najświętszej Bogurodzicy Pervileptos, twierdzę cara Samuela, Plaosnik).
* 29.04 - Po śniadaniu przejazd do miasta konsulów, serca Macedonii - BITOLI. Pierwszym punktem programu jest antyczne miasto Heraclea, założone przez Filipa Macedońskiego, w którym można m.in. podziwiać stare mozaiki na posadzkach dawnych bazylik. Następnie przejazd do centrum Bitoli - zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz wystawy poświęconej Mustafie Kemalowi Ataturkowi, zwanemu Ojcem współczesnej Turcji", który uczęszczał w Bitoli do Akademii Wojskowej; spacer najbardziej reprezentatywna ulicą miasta, zwaną Širok Sokak, która prowadzi do tej części miasta, która swoją historią była związana z Imperium Osmańskim: Tureckie Centrum Handlowe, Meczet Isaka Paszy, Nowy Meczet Yeni oraz Wieża Zegarowa (Sahat Kula). W drodze powrotnej przystanek w wiosce Stenje, skąd rozciąga się przepiękny widok na gniazda pelikanów (możliwość zrobienia zdjęcia). Powrót do hotelu.
* 30.04 - po śniadaniu wyjazd w stronę SKOPJE z przystankiem rejs po KANIONIE MATKA. W programie: rejs łódką wzdłuż kanionu oraz wejście do jednej z najgłębszych jaskiń - Vrelo (osiągnięta głębokość nurkowania to 203 metry), która jest również domem dla wielu gatunków nietoperzy; przyjazd do hotelu na obiadokolację (zakwaterowanie w Skopje).
* 01.05 - po śniadaniu zwiedzanie SKOPJE z przewodnikiem: przejście po najciekawszych punktach miasta - muzeum Matki Teresy, Pomnik Wojownika na Koniu (Aleksandra Macedońskiego), Łuk Triumfalny, Kamienny Most, Muzeum Narodowe, Stara Czarszija (czyli Stary Bazar) - największa w Europie, zaraz po tej w Istambule, pozostałości po łaźniach, Meczet, Sahat Kula. Czas wolny; wyjazd w stronę Polski.
* 02.05 - przyjazd do Polski

Podczas każdej wycieczki (za wyjątkiem św. Nauma) możliwość dokupienia lunchu w cenie 8-12 euro.

Program jest ramowy i może ulec zmianie. 
POŁOŻENIE:
* ok. 200 m do najbliższej plaży
* położenie w miasteczku Sveti Stefan
* 7 km od miasta Ochryda
* ok. 100 m do najbliższego przystanku autobusowego (bilet ok. 0,5 EUR w jedną stronę)
* 14 km od lotniska Świętego Pawła w Ochrydzie
* 180 km od stolicy Macedonii Skopje
* ok. 4 km do najbliższego dużego marketu
* niedaleko hotelu sklepy z pamiątkami, restauracje, bary
POKOJE:
Zakwaterowanie - 14.00
Wykwaterowanie - 10.00
Hotel posiada 55 pokoi 2-osobowych z możliwością dostawki, część pokoi z widokiem na Jezioro Ochrydzkie. Pokoje są wyposażone w łazienkę z prysznicem i suszarkę do włosów, bezpłatną klimatyzację (działającą wyłącznie przy zamkniętych drzwiach i oknach), TV/SAT, bezpłatny sejf, telefon, mini bar (dodatkowo płatny), balkon lub taras (stolik i 2 krzesła). 
Możliwość wyboru pokoju z gwarantowanym widokiem na jezioro za dodatkową opłatą-wyłącznie podczas dokonywania rezerwacji w Polsce.
WYŻYWIENIE HB:
śniadania w formie bufetu (7.00 - 10.00), obiadokolacja w formie bufetu (19.00 - 21.00). Podczas posiłków kawa i napoje z automatu, poza posiłkami (do godziny 22.00) napoje dodatkowo płatne w barze przy basenie (kawa, herbata, napoje słodkie, woda, napoje alkoholowe, w tym wódka, rakija, rum, wino białe i czerwone)
PLAŻA:
Żwirkowa z łagodnym zejściem, oddalona ok. 300 m od miejsca zakwaterowania. Goście hotelu korzystają z plaży przy Hotelu Granit - przejście przez ulicę. Leżaki płatne 100 MKD za leżak, 50 MKD za parasol. Zalecamy korzystanie z obuwia ochronnego w wodzie.
CENA ZAWIERA:
* Przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, WC, DVD
* 4 noclegi w hotelu LAKI & SPA (****+) oraz 1 nocleg w SKOPJE (****)
* Wyżywienie według zakupionej oferty (HB)
* Zwiedzanie - św. Naum (rejs), Ochryda, Bitola - miasto konsulów
* w drodze powrotnej zwiedzanie Kanionu Matka (rejs) oraz stolicy - SKOPJE z przewodnikiem
* Opiekę polskiego pilota podczas trasy przejazdu
* Opiekę rezydenta podczas pobytu
* Opłatę na fundusz gwarancyjny według rozporządzenia Ministerstwa Finansów (10 zł / os.) - automatycznie doliczane do rezerwacji
* Ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR, bagaż 200 EUR
CENA NIE ZAWIERA:
* Napoi do obiadokolacji,
* Taksy klimatycznej, opłat za lokalnych przewodników, parkingów, biletów wstępu
* Połączen antenowych 
OPŁATY OBOWIĄZKOWE:
Obowiązkowo płatne u pilota - 100 EUR/osoba (taksa klimatyczna, opłaty za lokalnych przewodników, parkingi, bilety wstępu)
INFORMACJA DLA OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH Z DZIEĆMI:
Pisemna zgoda na podróż osoby małoletniej jest potrzebna. Dokument taki powinien zawierać termin pobytu dziecka na terenie danego kraju, dane osobowe i numer paszportu dziecka oraz dane osobowe i numer paszportu osoby, pod której opieką znajduje się dziecko na wycieczce. Taki sam dokument powinien mieć ze sobą jeden z rodziców, jeżeli drugi rodzic nie bierze udziału w podróży. (Za polakzagranica.msz.gov.pl)